Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer14824/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: Creating default object from empty value in /home/platne/serwer14824/public_html/wp-content/themes/metal/framework/admin/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29

Warning: Illegal string offset 'Theme Color' in /home/platne/serwer14824/public_html/wp-content/themes/metal/includes/visual-composer/visual-composer.php on line 43
Źródła ciepła - kotłownie gazowe, olejowe i na paliwo stałe | Kalhyd

Źródła ciepła

Źródła ciepła (małej i średniej mocy)

Dobór odpowiednich źródeł ciepła zależy od wielu czynników, m. in. wielkości budynku, sposobu ocieplenia czy preferencji użytkowników. Ważne są też lokalne uwarunkowania, takie jak istnienie (lub nie) sieci gazowniczej. Dzięki doświadczeniu, wiemy, jak dostosować najlepsze rozwiązania do konkretnych potrzeb, żeby umożliwić Ci najlepszy wybór. Zajmujemy się instalacją: kotłowni gazowych, kotłowni olejowych, kotłowni na paliwo stałe, kominków z płaszczem wodnym.

1. Kotłownie gazowe

KOTŁY GAZOWE – PODSTAWOWE RÓŻNICE

Ogrzewanie gazem jest wygodne i bezproblemowe, nie wymaga codziennej obsługi urządzeń grzewczych. Istnieje kilka rodzajów gazowych kotłów C.O., których instalacją się zajmujemy.

Kotlownie gazowe
Urządzenia małej, średniej i dużej mocy
 • Kotły małej mocy, których wymienniki ciepła wykonane ze stali nierdzewnej lub stopu aluminium i krzemu. Są to głównie małe kotły wiszące lub stojące, o niewielkiej mocy. Najlepiej pracują w niskich temperaturach.
 • Kotły średniej i dużej mocy, większe wymiarowo, o większej pojemności wodnej, pracujące głównie w wyższych parametrach. Instaluje się je w np. w budynkach wielorodzinnych i usługowych
Kotły jedno – i dwufunkcyjne
 • Jednofunkcyjne – wbrew nazwie mogą służyć zarówno do ogrzewania domu jak i przygotowania ciepłej wody. Aczkolwiek w tym celu wymagany jest zasobnik c.w.u.
 • Dwufunkcyjne – podgrzew wody realizowany jest w kotle w specjalnie zamontowanym do tego wymienniku ciepła. Trzeba jednakże pamiętać o pewnych ograniczeniach tego rozwiązania. Przede wszystkim woda jest grzana przepływowo, a proces ten rozpoczyna się w momencie odkręcenia kranu. Ponadto nie ma możliwości wykonania cyrkulacji ciepłej wody. To powoduje, że urządzenia dwufunkcyjne mają sens tylko w określonych przypadkach – niewielki budynek, mało punktów poboru wody, a kocioł jest umieszczony blisko nich.

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG

2. Kotłownie olejowe

KOTŁY OLEJOWE – KTÓRE WYBRAĆ?

Zajmujemy się nie tylko instalacją kotłów olejowych, ale także oceną warunków pomieszczeń na nie przeznaczonych. Kotłownie olejowe można bowiem zakładać tylko w specjalnie przystosowanych do tego pomieszczeniach.

Jakie kotły olejowe montujemy?
 • O mocy poniżej 30 kW i powyżej 30 kW.
 • Kotły olejowe kondensacyjne i konwencjonalne. Różnią się od siebie technologią wykonania i sposobem działania.
 • Kotły jednostopniowe i dwustopniowe. Różnią się od siebie modulacją palnika.
Kotlownie olejowe

3. Kotłownie na paliwo stałe

kotlownie na paliwo stale
Piec węglowy też może być ekologiczny i nowoczesny!

Ważną częścią naszej oferty jest montaż kotłów na paliwo stałe, w tym różnego rodzaju kotłów węglowych.

Oferujemy dostarczenie sprzętów takich jak:

 • Kotły ze spalaniem górnym, najlepsze jako piece węglowe.
 • Kotły ze spalaniem dolnym, najlepsze jako piece na drewno.
 • Nowoczesne kotły retortowe. Są to ekologiczne, bezobsługowe i bardzo wydajne piece z podajnikiem, ograniczające do minimum wydalanie spalin i ilość wykorzystanego paliwa. Ponadto istnieją modele wyposażone również w awaryjny ruszt pozwalający na “tradycyjne” opalanie budynku np. drewnem.

4. Kominki z płaszczem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym – bezpiecznie i solidnie

Kominki z płaszczem wodnym, oprócz ogrzania i dekoracji pomieszczenia, służą także do zasilania instalacji grzewczej. Jest to rozwiązanie praktyczne, jednak musi zostać zainstalowane z zachowaniem wszelkich norm, by było bezpieczne.
Dostępne są wkłady kominkowe:

 • z układem otwartym, w którym przed nadmiarem zbyt mocno rozgrzanej wody chroni zainstalowane naczynie otwarte,
 • z układem zamkniętym, w którym bezpieczeństwo zapewnia wężownica schładzająca.

Wybierać można spośród wielu modeli wkładów kominkowych, różniących się od siebie designem, mocą, wielkością, zakresem pracy i rozmiarami. Jeśli chcesz wiedzieć więcej – zapraszamy do kontaktu!

kominki z plaszczem wodnym

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG