Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer14824/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: Creating default object from empty value in /home/platne/serwer14824/public_html/wp-content/themes/metal/framework/admin/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29

Warning: Illegal string offset 'Theme Color' in /home/platne/serwer14824/public_html/wp-content/themes/metal/includes/visual-composer/visual-composer.php on line 43
Energia odnawialna - kolektory słoneczne, pompy ciepła | Kalhyd

Energia odnawialna

Energia odnawialna - nie tylko oszczędność!

O tym, że korzystanie z energii odnawialnej przynosi korzyści portfelom, przypominać nikomu nie trzeba. Jednak warto przypomnieć o wymogu wystawiania budynkom świadectw energetycznych - istnieje on od 2009 roku. Może wpłynąć na atrakcyjność domu, a co się z tym wiąże - z jego wartością. W naszej ofercie znajdują się:

1. Kolektory słoneczne

Energia odnawialna - kolektory-sloneczne

Polska nie jest wyjątkowo słonecznym krajem, jednak słońce świeci tu na tyle często i mocno, że inwestycja w kolektory słoneczne jest opłacalna. W najcieplejszych miesiącach są one w stanie ogrzać nawet do 100% zużywanej wody, a wiosną i wczesną jesienią do 80%.

Montujemy:
  • Kolektory słoneczne płaskie, czyli solary. Są popularne ze względu na swoją trwałość i przystępną cenę. Absorbują promienie słoneczne i przekształcają w energię do podgrzewania wody użytkowej. Są bardziej wydajne w miesiącach ciepłych.
  • Kolektory słoneczne próżniowe. Dzięki swojej budowie (próżnia pomiędzy szklanymi rurami) lepiej chłonie światło rozproszone oraz ogranicza stratę ciepła. Bardziej wydajne w zimie – nawet o 20%.

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG

2. Pompy ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie na pozyskanie energii odnawialnej. Jak działają? Wykorzystują energię z gruntu, wód gruntowych, powietrza… z prawie całego otoczenia! Ogrzewają wodę użytkową oraz do C.O. Są zautomatyzowane, nie wymagają obsługi, najczęściej wykorzystują do pracy prąd, jednak jego pobór jest niewielki. Mogą też chłodzić pomieszczenia.

Rodzaje pomp w naszej ofercie:

  • Powietrzne do przygotowania c.w.u (ciepłej wody użytkowej). Są łatwe w montażu (najczęściej w kotłowni), chociaż mogą być instalowane w dowolnym pomieszczeniu domu. Ich efektywność jest zależna od temperatury powietrza zewnętrznego.
  • Powietrzne do centralnego ogrzewania. Pozwalają znacznie obniżyć koszty ogrzewania i są tańsze w montażu niż pompy gruntowe. Pozyskują ciepło z powietrza i oddają je wodzie w instalacji grzewczej.
  • Gruntowe do centralnego ogrzewania. Pobierają energię z gruntu, wymagają więc specjalnej instalacji. Umieszczane są pod poziomem zamarzania, dzięki czemu temperatura nie ulega dużym wahaniom. Ich efektywność zależy m.in. od poziomu wilgoci gruntu.

Chcesz wiedzieć, jaka pompa ciepła będzie najlepsza do ogrzania Twojej nieruchomości? Pomożemy Ci zdecydować!

gruntowe wymienniki ciepla

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG